top of page
IMG_16032022_161325_(1500_x_500_pixel).jpg

שאלות ותשובות

 • כיצד תוכלו לרכוש תכשיטים ושעונים בשאגל?
  את התכשיטים שלנו תוכלו לרכוש בדרכים הבאות: קנייה באתר – בקניה באתר תהנו ממשלוח חינם ומדיניות החזרה או החלפה לפי חוק הגנת הצרכן. הרכישה באתר תושלם במידה ויתקיימו כל התנאים הבאים: - פרטי ההזמנה מולאו באופן הנכון לצורך התשלום ומשלוח הפריט ללקוח. - קבלת אישור לביצוע העסקה ע"י חברת האשראי. - בדיקה ואישור ההזמנה ע"י צוות שאגל תוך שני ימי עסקים. - בסיום התהליך יקבל הלקוח הודעת אישור למייל ולמספר הנייד. - בעת ביצוע ההזמנה על הלקוח לבחור באופציה משלוח חינם עד 7 ימי עסקים או איסוף עצמי. במקרה של משלוח על הלקוח להיות זמין לקבלת המשלוח. קנייה טלפונית – במידה ואתם צריכים עוד פרטים או מעוניינים בתמונות נוספות של המוצרים, תוכלו תמיד ליצור קשר וצוות המוכרים ילווה אתכם ברכישה בסובלנות ובמקצועיות וידאג להסדר בתשלום לנוחיותכם ולמשלוח עד הבית. קנייה בחנות – תוכלו להגיע לאחת משתי החניות של שאגל, בהרצליה ובחולון, ולהתרשם ממבחר רחב של תכשיטים ושעונים בתקציבים שונים, לענוד וגם לבצע שינויים בהרכב המוצר כרצונכם. בכל חנות יש מעצב וגמולוג לקבלת יעוץ מקצועי וטכני.
 • איך לשמור על יהלום?
  ההמלצה הראשית היא להימנע מלענוד תכשיטי יהלומים בזמן ספורט או בעבודות אגרסיביות אחרות, למרות שהיהלום חזק ועמיד במיוחד מכה חזקה וחדה יכולה לפגוע בשיבוץ היהלום בתכשיט. עוד המלצה היא לא לענוד תכשיטים בזמן שמתעסקים בחומרים כימים כגון אקונומיקה, כלור או כל חומר כימי המשמש לניקוי אחר. במידה והרגשת ששיבוץ היהלום רופף או שיהלומים זזים בתכשיט, יש להגיע לבעל מקצוע כדי לחזק את השיבוץ ולמנוע נפילה של יהלום. בכללי מומלץ לבצע בדיקה לתכשיט אחת לשנה אצל התכשיטן שלך, אנו עושים שרות זה ללקוחותינו חינם.
 • מהי הדרך הטובה ביותר לנקות את יהלום?
  הדרך הביתית הטובה ביותר לנקות תכשיטים היא להניח את התכשיט בתוך קערה של מים פושרים עם מעט חומר ניקוי כגון סבון כלים או אבקת כביסה למשך מספר דקות, להבריש את הפריט עם מברשת שיניים עדינה מכל הכיוונים וגם בחלק הפנימי של התכשיט בכדי לנקות את האבנים מאחור משומנים ושאריות שנדבקו ואחר מכן לשטוף במים פושרים וליבש במטלית ללא סיבים (כמו מטלית לניקוי משקפיים). בכל אופן לא להרתיח מים עם תכשיטים בכלי, זה עלול לפגוע בתכשיט. בשאגל, בחנויות יש ציוד מקצועי לניקוי והסרת השומנים מהתכשיטים, שרות זה ניתן ללקוחותינו חינם.
 • איך בוחרים יהלום?
  כשבוחרים יהלום צריך להתחשב בכמה קריטריונים: תקציב אין גבול למחיר של היהלום , כולם רוצים את היהלום הכי גדול , הכי יפה , הכי בוהק ושהליטוש שלו יהיה מושלם! אבל לזה יש מחיר. לכן , הדבר הראשון שיש לקבוע הוא מסגרת תקציב רכישה . גודל היהלום המסגרת התקציבית מנחה אותנו לבחירת יהלום בין מספר חלופות. לעיתים הבחירה תהיה בין יהלום גדול בדרגת נקיון וצבע נמוכות יותר, או יהלום קטן אך בדרגת ניקיון וצבע גבוהים יותר. למשל, דרגות ניקיון SI-SI2 מצביעות על פגם קטן שבמקרים רבים ניתן להסתרה בשיבוץ עד הסתרה מוחלטת לעין בלתי מזוינת, וכך ניתן ליהנות מיהלום גדול ומרשים. דירוג איכות היהלום משקל היהלום, קראט, כאשר משקל 1 קראט הוא 0.1 גרם. בקראט אחד קיים מאה נקודות בחצי קראט קיים 50 נקודות . צבע היהלום (color), ליהלום בטבע בצבעים שונים, מיהלום נטול צבע כלל ועד ליהלום צהוב או חום. דירוג הצבע מתחיל מ-D, הדרגה הגבוה ביותר שבא היהלום נטול מצבע, וכך לפי סולם האותיות ככל שגוון היהלום נוטה יותר לצהוב או חום ערכו יורד. קיימים גם יהלומים צבעוניים שנחשבים נדירים נקראים פנסי קולור וערכם גבוה בהירות וצחות היהלום (clarity), ככל שהיהלום צח יותר ערכו עולה. במהלך התהוות היהלום בטבע נוצרים באבן סדקים פנימיים, שריטות ונקודות, הפוגעים באיכותו. בחלק מהפגמים ניתן להבחין בעזרת הלופה (זכוכית מגדלת של יהלומים). ליטוש היהלום (cvt). ליטוש אידאלי של יהלום נקבע לפי הזויות, פרופורציות, סימטריה וצחיחות של היהלום. הדיוק בליטוש היהלום יגרום לאבן להוציא קרני אור, נצנוץ וברק . אצלנו בשאגל נציג לכם את איכויות היהלום ולכל תכשיט מתלווה תעודה גמולוגית עם נתוני התכשיט.
 • התאמת מידה של טבעת
  ישנן כמה דרכים למדידה של טבעת: 1 אפליקצית בעזרת מידה מדידת © Ring Sizer by Jason Withers. לאחר הורדת האפליקציה יש לעקוב אחרי ההוראות הבאות. הניחו טבעת שיש לכם במידה הרצויה על המסך, התאימו את גודל העיגול כך שיתאים לקוטר הטבעת הפנימי. יש לשים לב שמסתכלים מכל הצדדים כדי לראות שהקווים מדמים את הגודל המתאים. לאחר ההתאמה יופיע מתחת טבלת מידות, עם מידת הטבעת המשוערת במידה אמריקאית, ואירופאית. 2 מדידת מידה בעזרת חוט. מלפפים חתיכה של חוט סביב האצבע שאליה מיועדת הטבעת. יש לשים לב שמלפפים קרוב למפגש האצבע עם מפרק כף היד. מסמנים את נקודת המפגש של החוט עם עצמו, ולאחר מכן מודדים בעזרת סרגל את אורך החוט. המידה שקיבלתם בסרגל, במילימטרים, היא בעצם היקף הטבעת כל שנשאר הוא למצוא את ההיקף בטבלה מטה ולהשוות את ההיקף למידה האירופאית או האמריקאית. 3 מדידת מידה בעזרת טבעת קיימת. מניחים את הטבעת הקיימת על נייר. מסמנים את חלקה הפנימי בעזרת עט או עיפרון. מודדים בעזרת סרגל את קוטר העיגול ששרטטנו, הקוטר הוא המרחק מקצה לקצה. כל שנשאר הוא למצוא את הקוטר שנמדד בטבלה מטה ולהשוות למידה האירופאית או האמריקאית. כמו כן, בחנות נוכל לקבוע את המידה המדויקת בעזרת סרגל טבעות או לחלופין בעזרת טבעת קיימת. במידה ויש לתקן את מידת הטבעת שנקנתה, שינוי המידה נעשה ללא עלות נוספת ולוקח מספר ימי עבודה. שימו לב את הבדיקות, מומלץ לבצע כאשר האצבעות בטמפרטורת הגוף הרגילה מפני שהאצבעות נוטות להתרחב ולהתכווץ בחום ובקור. כמו כן, לא מומלץ למדוד את היקף האצבע לאחר מאמץ גופני. המידות יכולות להיות שונות בין האצבעות. מומלץ לבדוק את מידת האצבע בשתי דרכים לפחות כדי להבטיח דיוק מרבי. במידה ואינך בטוח במידה, מומלץ לקחת מידה אחת יותר גדולה מתוצאת המדידה.
 • הכל על יהלומי מעבדה
  יהלומי מעבדה מכונים גם יהלומים מגודלים, כיוון שהם לא נחצבים מפחמן ממעמקי הקרקע של כדור הארץ אלה מיוצרים במעבדה בתנאים מבוקרים. אך הם אינם סינטטיים כלל, סינתטי מוגדר כחומר או יסוד כימי שנוצר על מנת לחקות מוצר טבעי. יהלומי מעבדה הם יהלומים אמתיים לחלוטין, יש להם את אותו הרכב כימי, פיזי ואופטי כמו ליהלומים הטבעיים. לרוב הם אף יהיו יותר "טהורים" ועם פחות פגמים. ניתן לייצר באופן מלאכותי יהלומים על ידי חימום גרפיט בטמפרטורה ובתנאי לחץ דומים לאלה שבמעמקי כדור הארץ )הרכבו הכימי של גרפיט זהה להרכב הפחמן הטהור שממנו עשוי היהלום הטבעי(.הייצור במעבדה לוקח פחות זמן ולא נופל באיכות היהלומים. עם הזמן שיטות הייצור השתכללו, התפוקה הכוללת של היהלומים עלתה ואיכות האבנים עלתה גם היא. המהפכה הטכנולוגית הציפה את השוק ביהלומי מעבדה שמחירם נמוך עד %50 ממחיר יהלום טבעי. כמעט לא ניתן להבדיל בין יהלומי מעבדה ליהלומים טבעיים, על מנת למיין בין היהלומים נדרשים כלים גמולוגיים משוכללים, אגב קיימים אצלנו בחנות. יהלומי מעבדה נחשבים ידידותיים יותר לסביבה ולאדם, כיוון שאין צורך לחצוב משאבי טבע ברחבי העולם. כל יהלום שנוצר במעבדה נותן אחריות של 100 אחוז שהיהלום הוא יהלום אתי ואקולוגי. על ידי בחירת יהלום מעבדה לעומת יהלום טבעי הנכרה מהאדמה אתם שותפים להפחתת הכרייה, אשר לה השפעה מזיקה על הסביבה.
bottom of page